Як побороти тягу до солодкого

Як побороти тягу до солодкого

Тяга до солодкого найчастіше обумовлена тим, що людина цим самим солодким зловживає. Практично відразу після десерту в організмі різко підвищується рівень цукру в крові. Ми відчуваємо небувалий приплив енергії. Однак цей стан швидко минає, бо прості вуглеводи утилізуються дуже швидко. Для підтримки такої енергійності потрібно чергова порція солодкого.

Солодкоманія посилюється нерегулярними прийомами їжі. При тривалих проміжках між прийомами їжі рівень цукру в крові дуже сильно падає. Швидко його підняти можна за допомогою простих вуглеводів, на інтуїтивному рівні це знає кожна людина, тому і виникає бажання з’їсти що-небудь солодке, пише ifoniac.ru

Проаналізуйте свої звички в їжі

Запитайте себе, чому вас тягне до вуглеводів і солодкої води. Вам дійсно хочеться цієї їжі, або це просто емоційна реакція, викликана стресом і звичкою? Споживання вуглеводів і цукру сприяє виробленню хімічної речовини мозку — серотоніну, що викликає гарний настрій, який змушує вас думати про те, що вам потрібен цукор, тоді як єдине, що вам потрібно — це почуття спокою і щастя.

Перейдіть на цільні злаки

У порівнянні з білим хлібом і рисом, складні вуглеводи в цільних злаках, таких як коричневий рис, вівсянка та інші багаті на клітковину, що викликають відчуття ситості, яке запобігає різкому зростанню і падінню рівня цукру в крові, що зазвичай і веде до пристрасті до солодкого. Також цільні злаки пов’язані з низьким ризиком виникнення діабету і стійким схудненням.

Використовуйте здорові солодкі закуски

Коли хочеться солодкого, краще з’їсти шматочок сиру, свіжі фрукти, йогурт або варене яйце. Такі продукти стабілізують рівень цукру в крові хвилин через 15-20, і тяга до солодкого стихає. Незважаючи на те, що ці продукти містять цукор, вони також багаті здоровими поживними речовинами, такими як антиоксиданти, вітаміни, білки і клітковина.

Їжте солодке на десерт. Після обіду шматочок тістечка або печиво не викличе різкого стрибка глюкози в крові, а значить, вам вдасться дотриматися почуття міри. Якщо прийом їжі включає тільки солодке, бажання з’їсти ще виникне у вас вже через півгодини.

Плануйте прийоми їжі

Плануйте заздалегідь прийоми їжі, щоб тарілка з печивом у вашому офісі не застала вас зненацька на голодний шлунок. Набагато складніше переїсти солодке, якщо ваш шлунок вже заповнений. Якщо ви будете їсти кожні 3-5 годин, ваш рівень цукру в крові буде залишатися стабільним, що допоможе вам уникнути переїдання.

Будьте чесні з собою

Єдиний спосіб зупинитися або подолати залежність до солодкого — це бути чесним із самим собою. Врешті-решт, заведіть щоденник для того, щоб стежити за своїм харчуванням. Якщо ви помічаєте, що їсте більше солодкого, ніж належить, додавайте більше свіжих продуктів і злаків.

Головне — вчасно зупинитися

Нічого страшного в тому, що ви з’їсте невеликий десерт, не буде. Ключовим моментом є обмеження порції солодкого. Смакові рецептори насичуються солодким смаком після кількох шматочків з’їденого десерту, тому найкраще з’їсти трохи солодкого, щоб задовольнити бажання, і зупинитися.